BALA

BALA

Počátek maloobchodní sítě BALA se datoval r. 1994. Základním cílem firmy bylo vytvořit nezávislou síť menších obchodů, která by byla schopná konkurovat cenovému tlaku nadnárodních obchodních firem. Bala byla již tehdy nejschůdnější alternativou, jak obchodníky spojit a přitom příliš neomezit jejich svrchovanou obchodní politiku. Proces vytváření maloobchodní sítě BALA byl skutečně průkopnický, protože v této době žádná podobná síť na území České republiky neexistovala. BALA se tak jednoznačně stala zakladatelem národních maloobchodních sítí fungujících na systému nezávislé franchízi.

Síť Bala

Obchodní síť BALA byla z počátku ryze regionální záležitostí a její celorepublikový rozvoj byl umožněn až díky spojení s největší velkoobchodní nákupní aliancí ČEPOS a.s. V roce 1996 tak BALA vstoupila do druhé etapy svého vývoje. Jistota ve velkém dodavateli (zavedená síť velkoobchodů) umožnila výrazně zrychlit jak proces expanze v podobě rozšiřování členské základny, tak i samotnou marketingovou profilaci sítě jako budoucího lídra na nezávislém trhu.

Úspěšný model propojení nákupní aliance a maloobchodní sítě se v roce 1998 a 1999 přenesl i na Slovensko, kde nejprve vznikla společnost SLOVPOS a.s. a o rok později i Maloobchodná sieť BALA. To, že tento krok byl více než úspěšný, dokladuje skutečnost, že obě jmenované společnosti na Slovenském nezávislém trhu patří již dlouhodobě k dominantám.

Bala v současnosti

Vstup do nového tisíciletí, tedy rok 2000, znamenal další impuls pro celý vývoj sítě. Na jaře roku 2000 uskutečnila společnost Bala celostátní setkání členů, jehož součástí byl i I. Kontraktační den BALA. (Myšlenku této klíčové marketingové akce od nás později převzaly všechny FR sítě i celá řada velkoobchodů s potravinami).

Následně jak pro členy sítě, tak pro koncové zákazníky začali pořádat různé akce a soutěže. V roce 2001 to byl první ročník spotřebitelské soutěže Vánoce s Maloobchodní sítí BALA nebo dnes již tradiční sportovně společenská akce BALA CUP.

Gastro divize

Rok 2002 znamenal zejména rozšíření struktury činnosti sítě. Kromě maloobchodu zahájili činnost GASTRO divize a tím (opět jako první v ČR) přenesli systém nezávislé FR do oblasti gastra. První oficiální představení divize proběhlo v Hotelu Zlatý Chlum v Jeseníku na podzim 2002.

Co se píše o supermarketech BALA?

Evropa se před 25 lety bála války v Československu. Vystrašil ji i ... - iRozhlas.cz

iRozhlas.cz Evropa se před 25 lety bála války v Československu. Vystrašil ji i ... iRozhlas.cz Evropa sledovala rozdělení Československa před 25 lety s obavami. Důvodem byly zkušenosti z rozpadu Jugoslávie, který v té době ještě nebyl zdaleka u konce. Byla to totiž válka s tisícovkami mrtvých. Evropu proto vystrašil například problém s vodním ...

Bala Town - iSport.cz

Bala Town iSport.cz To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. Lichtenštejnský Vaduz může slavit postup z 1. předkola, byť si za nepovedenou druhou půli vysloužil pískot diváků. O výsledku rozhodli domácí již v poločase prvním, v ...

Nouzové přistání českého letadla: Vypadly masky, lidé se báli o ... - Blesk.cz

Blesk.cz Nouzové přistání českého letadla: Vypadly masky, lidé se báli o ... Blesk.cz 30 minut, během kterých jsem se fakt bála o svůj život," popsala pro Blesk.cz cestující Pavla. "Letušky nevypadaly moc klidně, spíš jsem z jejich reakcí byla více nervozní," doplnila Pavlína. Kolem půl desáté večer netušila, jestli se vrátí domů ještě ... a další »

Muž masturboval v letadle vedle spící ženy. Brečela jsem a bála se ... - Aktuálně.cz

Aktuálně.cz Muž masturboval v letadle vedle spící ženy. Brečela jsem a bála se ... Aktuálně.cz Třicetiletou Američanku vzbudila během letu do Paříže posádka s tím, že vedle sedící muž masturboval. K jejímu rozhořčení však poškozenou nechali sedět vedle delikventa až do přistání. Žena o incidentu informovala média, aerolinky se hájí tím, že ... a další »

Z týraného psa pomocník a terapeut - Novinky.cz

Novinky.cz Z týraného psa pomocník a terapeut Novinky.cz Z Maliny, která se dřív bála lidí a ze strachu dokázala i kousnout, se v péči Zděňky Koldové stal pohodový pes. FOTO: Milan Malíček, Právo. pátek 7. července 2017, 10:02. Příběh o tom, jak dva nemocní - pes a člověk - spojili svůj osud, aby si vzájemně ...

Evropa se před 25 lety bála války v Československu. Vystrašil ji i ... - iRozhlas.cz

iRozhlas.cz Evropa se před 25 lety bála války v Československu. Vystrašil ji i ... iRozhlas.cz Evropa sledovala rozdělení Československa před 25 lety s obavami. Důvodem byly zkušenosti z rozpadu Jugoslávie, který v té době ještě nebyl zdaleka u konce. Byla to totiž válka s tisícovkami mrtvých. Evropu proto vystrašil například problém s vodním ...

Podobný sortiment jako v BALA nakoupíte také v těchto prodejnách: Albert, Billa, COOP, ENAPO, Lidl, Norma, Penny Market, Plus, SPAR, Žabka.

letákové akce