Adidas

Adidas

Značka Adidas

Adolf (Adi) Dassler se narodil 3.11. 1900 v německém Herzogenaurachu. Jeho rodinný dům, postavený roku 1910 stojí dodnes. Jako malé dítě Adolf vyzkoušel snad všechny sporty. V roce 1914 začal tříleté učení na pekaře. Ve dvaceti letech jeho kariéra začala. Postavil si svoji první dílnu v matčiné bývalé prádelně a sestavil stroj poháněný vlastní silou, který využíval k zaoblení rohů na podrážce.

Bratři Dasslerovi - Dassler Brothers Shoe Factory

Adiho bratr Rudolf mu začal pomáhat s řízením první továrny registrované pod jménem "Dassler Brothers Shoe Factory". 25 zaměstnanců vyrobilo 100 párů bot denně. Zatímco ostatní továrny bankrotovaly, bratři Dasslerové si pronajali továrnu a zvýšili výrobu. V roce 1928 měli první mezinárodní úspěch v Olympijských hrách v Amsterodamu, Adolf Dassler předvedl boty, které vynalezl. Více než 40 medailí bylo na Olympijských hráv v Berlíně roku 1936 vyhráno v Adiho botách. Americký atlet James Cleveland Owens, známý jako Jesse, vyhrál 4 zlaté medaile v Dasslerových botách.

Vznik společnosti Adidas

Rok 1948 byl dramatickým rokem. Bratři Adolf Dassler a Rudolf Dassler se rozdělili a každý rozjíždí svou vlastní firmu Adolf Dassler založil "Adidas" Rudolf Dassler založil "Puma".

V srpnu 1949 byla společnost "Adolf Dassler adidas Sport shoes" oficiálně zaregistrována. Značka se třemi pruhy se brzy stala jednou z nejznámějších na světě. Emil Zátopek vyhrál zlato na Olympijských hrách v Helsinkách ve všech třech bězích na dlouhou vzdálenost, Dana Zátopková vyhrála zlato v hodu oštěpem. Později Adidas uvádí první oblečení při příležitosti světového šampionátu ve fotbale. V 60-tých letech obrovsky vzrostl prodej o více než 45%. V roce 1972 bylo představeno nové logo Trefoil (logo "trojlístku" Adidas Originals).

Mezi nejoblíbenější produkty Adidas patří jednoznačně boty adidas, tašky adidas a adidas kopačky.

Adidas.com, Adidas.cz

Oficiální webovou prezentaci Adidas najdete na adrese www.adidas.com a web v češtině na www.adidas.cz.

Co se píše o prodejnách Adidas?

Puma a Adidas nově v prodejnách KiK! - Blesk pro ženy

Blesk pro ženy Puma a Adidas nově v prodejnách KiK! Blesk pro ženy Další dlouho očekávanou značkou, která se v KiKu na začátku léta objeví, je nezaměnitelný Adidas a jeho sportovní trička z funkčního materiálu! Základem zbrusu nového sortimentu budou moderní dámská a pánská trička určená pro všechny volnočasové ...a další »

Adidas by Stella McCartney v podzimní kolekci 2017 více cílí na ... - Móda.cz (tisková zpráva) (Registrace) (Blog)

Móda.cz (tisková zpráva) (Registrace) (Blog) Adidas by Stella McCartney v podzimní kolekci 2017 více cílí na ... Móda.cz (tisková zpráva) (Registrace) (Blog) Kromě tradičního oblečení na běh, jógu nebo pilates se již dlouholeté partnerství adidasu se Stellou McCartney zaměřilo více na outdoor. Fotografie určené k prezentaci kolekce byly tak nafoceny i mimo moderní městskou zástavbu a na části z nich jsme se ...

Místo akcií Jordan nebo Adidas Yeezy. Jak vypadá unikátní burza ... - Roklen24

Roklen24 Místo akcií Jordan nebo Adidas Yeezy. Jak vypadá unikátní burza ... Roklen24 Akcie, komodity, certifikáty... Jordan, Air Force 1, Adidas Yeezy. To je projekt unikátní burzy tenisek, na který upozornil server Monty Rich. V e-commerce se rodí projetky vskutku různorodé. Jedním z nejzajímavějších přírůstků posledního roku je StockX.

adidas Superstar vs. Converse vs. Vans (velké srovnání tenisek) - BBaRáK

BBaRáK adidas Superstar vs. Converse vs. Vans (velké srovnání tenisek) BBaRáK Když se řekne adidas Superstar, tak si můžete automaticky vybavit klasiku značky Adidas . Jde o tenisky, které mají své tradiční rysy, podle kterých je poznáte na míle daleko - kulatá gumová špička "shell-toe", tři postranní pruhy na boku a ozdobná loga ...

Adidas zvýšil čtvrtletní zisk, prodává hokejovou značku CCM - Týden.cz

Týden.cz Adidas zvýšil čtvrtletní zisk, prodává hokejovou značku CCM Týden.cz Německý výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas se dohodl na prodeji své hokejové značky CCM soukromému fondu Birch Hill Equity Partners, a to za 110 milionů dolarů (2,5 miliardy korun). Adidas prodává některé své vedlejší značky, aby se mohl ...a další »

Adidas, Gucci i Rolex. Celníci zabavili v Sapě padělky za 14 milionů - Blesk.cz

Blesk.cz Adidas , Gucci i Rolex. Celníci zabavili v Sapě padělky za 14 milionů Blesk.cz Zabavené padělky nesly loga světových výrobců jako Adidas , Gucci, Ray-Ban nebo Rolex. Taktikou nepoctivých trhovců bývá podle mluvčí celního úřadu Ivany Kurkové nenabízet padělky k prodeji přímo na pultech stánků. "Vytipovávají si své potencionální ...a další »

Co Vás zajímá?

adidas boty

adidas tašky

adidas boty dámské

mikina adidas

Podobný sortiment jako v Adidas nakoupíte také v těchto prodejnách: A3 Sport, Alpine Pro, Envy, Gigasport, Hervis, Hudy sport, HzH Sport, Intersport, Loap, Nike, Puma, Quiksilver, Roxy, Sportisimo.

letákové akce